2018 Yılının En Güzel Sonbahar Kombinleri

Yaz mevsimi tam da istediğimiz gibi geçmiyor. Ayakkabı raflarında bize göz kırpan, sandaletler, loaferlar ve espadriller yep yeni durmakta. Aşırı yağan yağmurlar bir türlü tam ısınamayan havalar sebebiyle de gelecek seneye miras kalacaklar gibi de duruyor. Yazlık kıyafet ve ayakkabılarımız bir kenarda dursun, biz şimdiden en güzel sonbahar kombinleri konusunu mercek altına alalım. Doğru parçaları tam modasında en doğru yerde yaratalım. 2018 sonbaharı aslında yaz mevsiminden bizlere biraz ipucu vermişti kombinlerin nasıl olacağına dair. Hemen belirtelim romantik elbiselerden, koyboy stillerine kadar uçsuz bucaksız bir sonbahar, kıyafetlerde bizleri bekliyor. Sen ne düşünüyorsun? En güzel sonbahar kombinleri için gardırobun hazır mı? Yoksa birkaç parça alışverişi dolabın hak etmiyor mu?

Modayı takip etmek, en güzel parçaları bulmak ve bu parçaları kendine yakıştırmak günümüzde çok kolay. Herkesin bütçesine uygun kıyafetler mağaza vitrinlerini süslemekte. Markalar ise sizi sonbaharın en şık kadını yapmak için hazır. Fakat bu yazımızı okumadan sonbahar alışverişine çıkmayın, önümüzdeki dönemin modasına ait bütün önemli bilgiler bu yazımızda sizlerle birlikte.

2018’in Rengi

Her senenin aralık ayında Pantone mutlaka gelecek yılın rengini açıklar. Bu renk sadece tekstil endüstrisinde değil tüketiciye ulaşan her tür malzemede de bir sene boyunca boy gösterir. 2018 yılının en güzel sonbahar kombinleri, Pantone’nin açıkladığı yılın rengi ile çok daha dikkat çekici olacak.

Peki bu senenin rengi ne?

Mavi tabanlı mor renk olan “Ultra Violet” yazın olduğu gibi 2018 senesinin sonbahar aylarında da hükmünü sürdürmeye devam edecek. Sana hemen bir kombin yapalım dilersen. Beyaz renk bir pantolon ve t-shirt seçiminin üstüne neden bir “ultra violet” moruna yakışacak mevsimlik mont denemiyorsun. Üstelik bu kombin sneakerlar ve stillettolar ile de harika olacak.

İddiadan Vazgeçme

2018, cesur ve iddialı kadınların yılı olmaya aday; sonbahar ayları da böyle. Kombinlerde fark yaratan detaylardan ve aksesuarlardan vazgeçmemelisiniz. En güzel sonbahar kombinleri arasında zıtlığı yakalayabildiğin parçaları kullanmayı ihmal etmemelisin.

80’ler Geri Dönüyor

2018 yılı sonbahar aylarında, belirli aralıklarla moda dünyasının kullandığı 80’ler modası ön planda olacak. Bu da demek oluyor ki neon renklerin hakim olduğu parçalara ulaşman, ayrıca geçen sezondan kalan hacimli kollara sahip bluz ve t-shirtleri tekrar kullanman an meselesi. Yazın makyajlarda kullandığın parıltıların devam ettiğine de sevinebilirsin. Üstelik parıltılar artık kıyafetlere kadar indi. Bu sonbahar katılacağın davet ya da etkinlik var ise mutlaka payetli elbiselere, bluzlara ve eteklere göz at.

Koyboy Stili Botlara Akın

2018 sonbahar aylarının en çarpıcı tasarımları botlarla göze hitap ediyor. Yaz dönemi indirim sezonunu kapatmaya hazırlanan onlarca marka, yavaş yavaş yeni sezon ürünlerini raflarına ve internet sayfalarına taşımaya başladı. Amerikan kovboy filmlerinden esinlenilen kovboy tarzı botlar ile kıyafetini tamamla ve en güzel sonbahar kombinleri arasında parçaların yerini alsın.

Kat Kat Giyinmek Artık Çok Moda

Bu sonbahar kat kat giyinme olmazsa olmazın olacak. Kış geldiğinde kaban, palto gibi dış giyim parçaları alırken mutlaka hesaba katıyorsundur içine giyeceğin kazaklar çok mu sıkar diye? Artık bu sonbahar bunu düşünmek zorunda değilsin çünkü oversize montunun altına kat kat giyineceksin. Aslında kimi zaman üşümemek için yaptığın bu işlemi sokak modasının en moda işlemi olarak her gün kullanmaya başlayacaksın. Farklı parçaları birleştirmekte de zorlanmayacaksın; çünkü sokak modasında uyumsuzluk uyumluluğu yaratıyor.

Ekose Akımı Devam Ediyor

2018 senesinde ekose çılgınlığı yaşandı. Pantolonların ekoseli olanları çok tercih edildi. Üstelik kadınlar artık o kadar farklı parçaları bir araya getirmeye başladı ki sanki sokak modası plazalara kadar geldi. Açık gri ekoseli pantolonunun altında beyaz sneaker giyebilir ve bu kombinini hem iş yerinde hem de dışarda kullanabilirsin. Üstelik en güzel sonbahar kombinleri arasında aynı model ceket ve pantolonun uyumu da var. Dilersen ekoseli kumaş pantolonunu da ekoseli ceketiyle de kombinlemeyi deneyebilirsin.

Kışa Girerken Çiçek Motifleri Dikkat Çekiyor

Yaz havalarını en çok tercih edileni çiçek desenli, gömlekler ve elbiseler 2018 yılının sonbaharına damgasını vurmaya hazır. Nostaljik ve romantik bir görüntü için çiçekli elbiseler giymeyi ihmal etmeyin. Sonbaharın en hit parçası bu elbiseleri, açık renk taba bir çizmeyle kombinleyebilirsin, harika gider.

Şeffaf Renk Yağmurluk Edinmeli

2018 yılı itibarıyla bir moda akımı başladı. Başta şeffaf renklileri olmak üzere, yine iç gösteren sarı, yeşil gibi canlı renklerden üretilen yağmurluk modası aldı başını gidiyor. Yağmur dönemi olan sonbahar için oldukça ideal bu tasarımları artık her marka üretmeye başladı. Bütçenize uygun bir markanın tasarımını edinebilirsiniz. Üstelik ince yapısıyla sizi bunaltmayacak ve ıslaklığı üstüne emmeyecek kumaş yapısı sayesinde de yağmurda kendini sırımsıklak hissetmeyeceksin.

Logolu Kazaklar

Yazın birçok ünlünün üzerinde logolu t-shirtler gördük. New York Moda Haftası’nda bu t-shirtlerin akımı devam edeceğe benziyor. Başta Versace ve Fendi gibi markalar logolu kazak tasarımlarını podyumda sergilediler. Çoğu lüks marka logolarını bu kadar büyük sergilemezlerdi; ancak bu fikir değişmeye başlamış gibi. Ne dersiniz? Sizce kocaman logo ya da markanın ismi yazan bir kazak giymek nasıl olur?

Pililerin Hakimiyeti Devam Ediyor

Diz altı ve mini eteklerin en rahatlarından pileli olanlar. 2018 yılının en güzel sonbahar kombinleri arasında yerini almış. Gardırobunuzda pileli eteğiniz var ise hemen olduğu yerden çıkarılmaya ihtiyacı var. Üstelik pileli eteğinizi tam zıttı bir renk bluz ya da kazak ile kombinlemenizi tavsiye ederiz. Hem rahat bir etek hem de stilletto ve sneaker ayakkabılarınızla uyumu yakalayan parçalar.

Asalet İçin Dantele Devam Ediyoruz

Dantel en favori senesini yaşıyor ve sonbaharı da esir almış gibi gözüküyor. Romantik hava katan dantelin her hali moda olmuş vaziyette. İster etekte ister bluzda olsun yeter ki dantelli olsun. Dantelin asil ve elegance duruşu hem davetlerde hem de ofis şıklığında tercih edebilmenize olanak veriyor.

Bütün bu saydıklarımız bu senenin sonbahar modasını yansıtmanız için küçük birkaç detay. Siz siz olun sırf moda uğruna size yakışmayanı giymeyin. Kendini ve vücut yapısını bilen kadın her zaman en şık kadındır. Bunu unutmamak gerek. Modayı takip etmek, her senin en hit parçalarını taşımak çok güzel bir şey ancak gardırobunuzda mutlaka kurtarıcı kıyafetleriniz olmalı. Sade, düz ve yalın çizgilere sahip birkaç etek, elbise, ceket, bluz ve pantolon seni çoğu zaman “ne giyeceğim?” derdinden seni kurtarır. Üstelik sade kıyafetlerin modası hiçbir zaman geçmez.

Siyah bir pantolon ve beyaz gömlek, iş görüşmelerinin olmazsa olmazı, üstelik işe giderken, önemli bir toplantıya katılırken bile sizin için gayet şık bir seçim olabilir. Kalem etek ve beyaz bluz ise de kokteyl ve davetler için düşünülebilir hele ki güzel takılar ile kombinlersen… En güzel sonbahar kombinleri yarat; ancak aynı zamanda klasik parçalarınız da göz bebeğiniz gibi koruyun. Yakışandan asla vazgeçme.

Bir cevap yazın