Aldatan Erkek Belirtileri

aldatan erkek belirtileri, aldatan sevgili belirtileri, aldatan koca belirtileri, eşimin beni aldattığını nasıl anlarım, kocamın beni aldattığını nasıl anlarım,

Eşinizin sizi aldattığını nasıl anlarsınız? Aldatan erkek belirtileri nelerdir? gibi sorulara cevap arıyor ama bulamıyorsanız bu yazımızın konusu: aldatan erkek belirtileri.

   Elbette her erkeğin gösterdiği belirtiler farklı olacaktır. Ancak yine de dikkat etmeniz gereken ortak noktalar mevcut. Eşinizin davranışları ile yüzleşmeden önce bazı kanıtlar toplamak isteyebilişiniz. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıda sıraladık:

Aniden Gelen Kendine Bakma İsteği

Dikkat etmeniz gereken ilk şeylerden biri, eğer eşiniz aniden egzersiz yapmaya ve sağlıklı beslenmeye başlarsa, bunun nedeni, başka kadınlara hoş görünmek istemesi olabilir. Aynı zamanda parfümünü, saç kesimini ve giyim tarzını değiştirmesi de bu sizi aldatıyor olma ihtimalini güçlendirir.

Telefon ve Bilgisayarı Şifreli Olarak Kullanma

Eşlerini aldatan erkekler, telefon ve bilgisayarlarını eskisinden daha sık kullanma eğilimindedirler ve hayatları bunlara bağlıymışçasına onları korurlar.

Eşiniz telefonunu ya da dizüstü bilgisayarını aniden şifreli bir şekilde kullanmaya başlasıysa, bu da sizin için iyi bir işaret değildir. Aynı zamanda eşiniz, mail ve mesaj kutusu, tarayıcı geçmişi, vb. sizin bakma ihtimaliniz olan şeyleri siliyorsa bu da iyiye işaret değildir.

Eşiniz telefonunu elinden bırakmıyor, duşa ve tuvalete bile götürüyorsa, neden bu kadar telefon bağımlısı olduğunu ona sorun.

Geç Cevap Verme ve Eve Geç Gelme

Eşiniz sizi aldatıyorsa, sizin mesajlarınıza yanıt verme ya da aramalarınızı cevap verme ihtimali düşüktür.

Toplantıda olduklarını, araba kullandıklarını ya da telefonun çekmediğini söyleyebilirler. Eğer eşinize geç saatlerde ve iş gezisi sırasında ulaşamıyorsanız, şüphelenmekte haklı olduğunuz söylenebilir.

Cinsel Aktivitenizin Azalması

İlişkinizdeki azalmış cinsel aktivite seviyesi, aldatıldığınızın bir başka belirtisi olabilir. Eşiniz başka bir kadınla birşeyler yaşadığı için, size geldiğinde doyuma ulaşmış ve iştahsız olacaktır. Bu da cinsel aktivitenizin süresini ve sıklığını olumsuz yönde etkileyecektir. Aynı zamanda başka bir kadında daha renkli bir cinsel hayat gördüyse, sizin varlığınız ona sıkıcı gelecektir.

Size Karşı Agresif Davranma

Eşini aldatan erkekler, kendi zihinlerinde davranışlarını rasyonelleştirme eğilimindedir. Bunu yapmanın bir yolu da suçu size atmasıdır. Evlendiğinizde böyle olmadığınızı, cinsel hayatınızın monotonlaştığını ya da sizin için yaptığı şeyleri takdir etmediğinizi söylerler.

Eğer birden bire eşiniz size karşı yargılayıcı davranıyor ve yaptığınız hiçbir şeyden memnun olmuyorsa, bu, aldatmanın güçlü bir belirtisi olabilir.

İş Programının Uzaması

Önceden nadiren olan iş programının uzaması durumu, artık daha sık olmaya başladıysa eşiniz sizi aldatıyor olabilir. Eşiniz daha önce hiç iş seyahatine çıkmamışsa ancak aniden iş seyahatine çıkma ihtiyacı duyuyorsa, bu, başka bir kadınla haftasonu kaçamağı yaptığının işareti olabilir. Patlak lastik, trafik sıkışıklığı, vb. bahaneler ile eve geç gelme durumu artabilir.

Aynı zamanda eşiniz sizi aldatıyorsa, size, ilişkinize ve varsa çocuklarınıza dair önemli günleri ve sorumluluklarını unutabilir.

Kendi Arkadaşlarını Sizden Uzak Tutma

Eşiniz size sadakatsizlikle ihanet ettiğinde, bunu son öğrenen kişi siz olursunuz. Eşinizin arkadaşları bu durumu en başından beri öğrenirler ve her zaman sizden daha fazla şey bilirler. Bu durum, eşinizin arkadaşları yakınınızdayken eşinizin rahatsız hissetmesine neden olur. Bundan dolayı eşiniz arkadaşlarını sizden uzak tutmaya çalışır ya da en iyi ihtimalle, onlar yakınınızdayken ilişkinizden bahsetmez ve size fazla nazik davranır.

Artan ve Açıklanamayan Giderler

Eşinizin kredi kartında tuhaf harcamalar varsa, banka, emeklilik veya yatırım hesaplarındaki para aniden azaldıysa ve eşinize bu harcamaların nedenini sorduğunuzda size net cevap veremiyorsa, bu olası bir aldatma belirtisidir.

Sadakatsizlik paraya mal olur: geziler, hediyeler, etkinlikler, akşam yemekleri, otel odaları, vb. aldatma masraflarını çok hızlı bir şekilde arttırabilir. Eğer banka hesaplarınızdan büyük miktarda paraların çekildiği ve bunların harcandığı kanıtlarını görürseniz, bu iyiye işaret değildir.

Aldattığını Şiddetle Reddetme

Aldatan bir erkeğin son istediği şey, eşiyle oturup konuşmaktır. Dolayısıyla aldatma konusunu gündeme getirip sohbet başlattığınızda konuyu saptırmaya ya da sizi aldattığını şiddetle inkar etmeye başlayacaktır.

Unutmayın!

Bazı erkekler yukarıdaki belirtilerin birçoğunu hatta hepsini gösterebilir ama yine sizi aldatmıyor olabilirler. Ancak bu, yine de ilişkinizde bir şeylerin yanlış gittiğinin göstergesidir. Bu aldatmak olmasa da, yine de eşinizle konuşup çözmeniz gereken önemli konular mevcut olabilir.

Aynı zamanda eşiniz yukarıdaki belirtilerin hiçbirini göstermeyip sizi aldatıyor da olabilir.

Eşinizin sizi kesin olarak aldattığını öğrenirseniz, yalnız kalamaya özen gösterin ve arkadaşlarınızdan destek alın.

Eğer eşinizle yüzleşmek konusunda kendinizi rahat hissetmiyorsanız, bir terapistten ya da arkadaşınızdan destek alın.

Her ne olursa olsun, aldatan erkek belirtileri size yol gösterse de herşey kesinleşinceye kadar eşinize ve ilişkinize güvenmeye devam edin ve unutmayın her halükarda hayattaki en değerli şey sizsiniz!

Eğer genel olarak erkeklerin ilişkideki davranışlarını anlamak istiyorsanız, aşağıdaki linkten “İlişkide Erkek Psikolojisi” yazımıza ulaşabilirsiniz:

İlişkide Erkek Psikolojisi

“Aldatan Erkek Belirtileri” üzerine 1 yorum.

Bir cevap yazın