Dosya: 2018 Yazının En Popüler Makyajı Trendleri

Her tarza uygun favori makyaj uygulamalarının yer aldığı 2018 yılının yaz aylarında, ıslak görünümlü porselen yüzler çok moda. Ayrıca doğallıktan da ödün vermeyen makyajlar da “ben doğal halimle çok güzelim” edasıyla sokaklarda dolaşmak isteyen kadınların gözdesi.  Bu akım, en popüler makyaj trendleri arasında her ne kadar Amerikalı ünlü kadınlar tarafından sokulmuş olsa da Türkiye’de de çok çabuk favori oldu. Burcu Esmersoy ve Fahriye Evcen’in makyajsız selfie’lerini günlerce konuştuk.

Ayrıca, son dönemlerdeki birçok defilede de gördük ki mankenlerin yüzleri pırıl pırıl ve çok canlı, aynı porselen bebek gibi. Elbette sadece kullandıkları ürünler sayesinde bu porselen görüntüyü yakalamıyorlar. Ciltlerine kusursuz bir şekilde bakıyorlar da aynı zamanda. Anlıyoruz ki; en popüler makyaj trendleri; bakımlı ciltler, herkese genç görüntüler ve doğallıktan asla vazgeçmeyen yüzlerin dönemini yaşatıyor. Ünlüler bile makyajsız (!) halleriyle selfie çekedursun, sen sanki yokmuş gibi duran muhteşem makyajınla herkesi büyüle.

2018’in yazının makyaj modasına bizimle birlikte katılır mısın? Hafif ıslak ve canlılığın göze çarptığı, highlighter ürünlerinin satış rekorları kırdığı 2018 yazı senin yazın olabilir. Senin yazın olmasını biz de istiyoruz. Bu sebeple senin için birbirinden yaratıcı ve önemli detayları içeren en popüler makyaj trendleri bilgilerine, 2018 Yılı Yaz Mevsimi Makyaj Dosyamızda yer verdik. Hafif yanık tenine çok yakışacak birbirinden güzel fikirler, dosyamızda seni bekliyor.

Mat Dudaklar OUT, Islak Dudaklar IN

Eğer makyajı çok sevmiyorsan mat dudak seni daha soluk gösteriyordu zaten. Mat dudakları smokey eyes göz makyajlarıyla harikaydı ama durum değişmeye başladı. Bu sene yaz mevsimine giriş yapmamız ile birlikte, kadınlar mat rujlarını rafa kaldırdı bile. İster sadece parlatıcı sürebilirsin, istersen de doğal bir rujunu parlatabilirsin. Hafif parlak dudaklarınla makyaj modasını kaçırman imkansız. Hem pratik bir kullanım imkanı sunan parlatıcılar her kıyafetinle de uyumunu yakalayacak, seni bakımlı ve cazibeli gösterecek. Yaz akşamlarında hem doğal ve bakımlı ve de çok güzel bir görünüm elde edeceksin.

Pembe Hala Trend

En popüler makyaj trendleri arasında pembe liderliğini koruyor desek çok da yanlış bir ifade olmaz. Hafif pembe rujlar hala popüler. Ayrıca dilersen açık pembe bir far ile de yanık tenine bir hoşluk katabilirsin. Pembeyi elbette çok abartmamanı da tavsiye ederiz. Ya dudaklarında ya da göz farında tercih etmelisin. Çok fazla pembelik de seni demode ve çocuksu gösterecektir.

Kaşlarını Doğal Kullan

Artık yapılı kaşlar hayatımızdan çıkmaya hazırlanıyor. Kalıp gibi duran kaşlar gözlerimize güzel gözükmemeye başladı. Kaş kontörü yaptıran kadınlar bile artık, doğal duran estetik uygulamalarının arkasından koşmaya başladı.

Yani, nasıl ki makyaj yapıp da doğal güzelliği yansıtmaya çalışıyorsan, kaşlarını da özgür bırakmalısın. Ne kaş farı ne de kaş maskarası kullan, kaşlarını sadece hafifçe yukarı doğru taraman yeterli. Bu akımın Türkiye’deki öncülerinden biri olan Şeyma Şubaşı’nın kaşları oldukça doğal ve çekici durmuyor mu sence de?

Sim ve Işıltılar

Elbette görümce makyajından bahsetmiyoruz sana, üstelik düğüne de gitmiyorsun. Çok güzel bronzlaştın ve arkadaşlarınla akşam yemeğe gitmeyi planlıyorsun.  Kaş farı yerine bir gözünün kenarına neden ışıltı ve pırıltılar eklemeyi denemiyorsun? Pırıltılarına çarpan loş ışığın yarattığı etki ile gecenin kızı olmaya adaysın. Sadece pırıltılar mı en popüler makyaj trendleri arasında sanıyorsun, metalik efekti yaratan simleri de kullanmayı denemelisin. Özellikle açık hava yaz konserlerine giderken simli bir göz çevresi ve natürel bir ruj sana yetecektir. Bu halinle tam bir konser kızı olmaya adayısın.

Yaratıcılık İsteyen Eyeliner Modelleri

Bu sene düz ve ince çizilen eyelinerları görmen imkansız; çünkü geometrik ve kendini belli eden çizgiler moda. Eyeliner kullanamıyorsan, siyah bir göz kalemi de işini görecektir. Yaratıcılığını konuştur gözlerinde ve kendi tarzını yarat.

Sana bir önerimiz var: Sade ve çok hoş güzel bir beyaz elbisen ile birlikte yapacağın farklı ve seni yansıtan bir eyeliner makyajına ne dersin? Eyeliner’ını çektikten sonra eğer keskin hatlarını yumuşatmak istiyorsan da pembe ruj kullanabilirsin.

Yazın Pembe Allıklara Elveda

Pembe en popüler makyaj trendleri arasında olsa da allık seçiminde hiç de revaçta ve tercih edilen bir renk değil. Eğer allık kullanmayı seviyorsan Heidi tarzı pembe yanakların modası geçti, haberin olsun. Üstelik hafif bronz tenlere de bakırımsı ya da şeftali tonlarındaki allıklar kadar da pembe allıklar yakışmıyor. Eğer allık ihtiyacın var ise bronz allık almanın tam da zamanı; tercihini mutlaka bronz tonlarındaki allıklardan yana yapmalısın.

Aydınlatıcı Etkisinden Uzak Kalma

Meşhur highlighter son dönemlerin makyaj çantalarının olmazsa olmazı haline geldi. Yazımızın en başında belirttiğimiz gibi, bu senenin en popüler makyaj trendleri arasında ışıltı ve canlı yüzler var. Highlighter ile bu ışıltıyı elde etmen çok kolay. Öte yandan, highlighter kullanım şekli çok önemlidir. Komik bir duruma düşmek istemiyorsan elmacık kemiklerine aydınlatıcı uygulaması yapman yeterli olacaktır. Böylelikle hem elmacık kemiklerini belirginleştirmiş olacaksın hem de ışıl ışıl bir yüzün sahibi olacaksın.

Porselen Gibi Bir Cilt mi İstiyorsun?

Hemen belirtelim, porselen bir cilt için ağır bir makyaja ihtiyacın yok. Fondöten ya da pudra kullanmana da gerek yok. Sadece hangi markayı tercih ediyorsan, ıslak görünüm veren jel formundaki nemlendirici kremleri satın alabilirsin. Yazın sıcak havalarında hem yüzüne ağır bir makyaj yapıp nefes almasını engellemezsin hem de cildinin ihtiyacı olan nemi de sağlamış olursun. Eğer kullandığın nemlendiricin güneş koruyucu etkisine sahip değil ise mutlaka güneş kremi de kullanmalısın. Aksi halde, kış mevsiminde yüzündeki güneş lekeleri ile mücadele etmek zorunda kalabilirsin.

Devamlı Gülümse

Pozitif kadınlar her zaman ve her yerde ilgiyi üzerlerinde toplar. Kendine güvenen halleriyle hep ön planda olmayı başarırlar. Makyajın istediğin kadar modayı takip etsin ya da dilediğin kadar en kaliteli markaların ürünlerini kullan. Yaptığın ya da uyguladığın hiçbir şey gülmen kadar sana çok yakışmayacaktır. Bunu unutmamalısın. Yapılan bilimsel çalışmalarda bile gülmenin bedenimize ve cildimize ne kadar fayda sağladığı kanıtlanmış durumda.  Yaptığın her bakım, her güzellik sana çok daha fazla yakışacaktır.

Son olarak; elbette sen sen ol, doğallık akımına katıl. Bu sene doğal olan her makyaj çok trend. Mutlaka makyaj formunda doğallıktan yana ol ve makyaj renklerini natürel, sade; ama hafif parıltılı olanlardan seç. Ayrıca küçük bir hatırlatma, en popüler makyaj trendleri her sene ve her dönem değişir; fakat cildin seninle birlikte kalır ve seninle beraber yaşar. Bu sebeple cildine çok önem ver ve onu sev. Güneşin zararlı etkilerinden güneş kremleri sayesinde kurtul. Cilt tipine göre uygulayacağın bakımları ihmal etme. İhtiyacı olan nemi ona ver ve hatta düzenli bir uzmana cildini göster. Eğer cildini seviyor ve ona güzel bakıyorsan, cildin de sana doğal bir makyajla bile ne kadar harika gözükebileceğini gösterecektir.

Bir cevap yazın