Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır, erkekler hangi fizikteki kadınlardan hoşlanır, erkekler nasıl konuşan kadınlardan hoşlanır, erkekler hangi tavırlardan hoşlanır, başarılı erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır,

Sadakatsizliğin popüler olduğu günümüz ilişkilerinde,  kadınlar tarafından en çok merak edilen sorulardan biri olan erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır sorusunun cevabını bulmaya çalıştık.

   İşte erkeklerin sizden hoşlanmasını sağlamanız için uygulamanız gerekenler;

Aile Odaklı Olmak

   İnsanların aile odaklı olmaları tek başına onları iyi ya da kötü biri yapmaz. Ancak erkeklerin uzun vadeli bir gelecek düşünürken, kendilerine ve ailelerine değer veren kadınlardan daha çok hoşlandıklarını göz ardı etmemek gerekir.

İyi Kalpli Olmak

   Detaylara önem veren, ince düşünceli bir kadın, erkeklere göre her zaman diğer kadınlardan daha öndedir. İyi kalpli, etrafa kalbinden sıcaklık yayan, güleryüzlü bir kadın, karşısındaki erkeğe, onunla evlenmek dışında bir seçenek bırakmaz.

Entelektüel Olmak

   İnsanlar olarak ilk bakışta etkilendiğimiz şeyin dış görünüş olduğu inkar edilemez bir gerçek. Ancak karşımızdaki insanı tanıdıkça onun entelektüel kişiliği öne çıkmaya başlar. Sadece fiziksel çekicilik üzerine inşa edilen ilişkiler, kendilerini sürdüremez.

      Derin ve entelektüel konuşmalar yapabilen bir kadın, hayata bakış açısı ve anlamlı düşünceleriyle uzun vadede her zaman yüzeysel olan fiziksel çekiciliğin önüne geçecektir.

Empati Kurabilmek ve Anlayışlı Olmak

   Karşısındaki erkeğe karşı şefkatli, destekleyici ve cesaret verici olan kadınlar, iyi ilişkiler kurma konusunda daha iyidir. Hiçbir erkek kendini sürekli eleştiren ya da çabalarını görmezden gelen bir kadın istemez.

   Yaşam, çiftlerin yaşayacağı zorluklarla doludur. Bazen erkekler de empati ve anlayışa ihtiyaç duyarlar.

Hırslı Olmak

   Kendi amaç ve hayallerinizi gerçekleştirmek için, sizi desteklemek ve teşvik etmenin yanı sıra, kendine ait hayallerin peşinden hırslı bir şekilde koşan kadınlar, erkekler için daha çekicidir.

   Birey olmayı başarmış bir kadının peşinden hırs ve tutkuyla koştuğu bir vizyonu vardır.

Tutarlı Olmak

   Tutarlı olmak, değerli bir erdemdir. Çünkü partnerinizin kim olduğunuzu bilmesini ve size güvenmesini sağlar. Birisi tahmin edilemez ve hergün değişen biriyse, size nasıl davranacağını kestirmek zordur. Her ne kadar fiziksel olarak güzel olsa da, birgün geriye sadece karakteri ve huyları kalacaktır.

Fiziksel Olarak Çekici Olmak

Erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır sorusunun cevabında, hiçbir kadın, erkeklerin kafasındaki fiziksel güzellik standartlarına uymak zorunda değildir. Ancak yine de söylemek gerekir ki, yeni insanlarla tanışırken fiziksel güzelliğimiz üzerinden değerlendiriliyor ve ona göre kabul görüyoruz. Bu yüzden kadınlar, başta kendilerine olan saygılarından dolayı, belirli bir fiziksel çekiciliğe sahip olmak zorundadırlar.

Arkadaş Canlısı Olmak

   Erkekler sosyal olmayı ve bunu kız arkadaşlarıyla birlikte yapmayı severler. Dolayısıyla erkek arkadaşınızın arkadaşlarıyla, gerekse kendi arkadaşlarınızla çift olarak bir araya gelecek ve herhangi bir etkinlik yapacaksınız.

   Hiçbir erkek soğuk davranışlı, memnuniyetsiz ve kaba birini kız arkadaşı olarak tanıtmak istemez. Bu yüzden gerek kendi çevreniz gerekse erkek arkadaşınızın çevresine karşı her zaman güler yüzlü ve sıcakkanlı olun, nezaketinizden ödün vermeyin.

Espri Anlayışına Sahip Olmak

   Kadınlar için erkeklerin belirli bir mizah anlayışına sahip olması gerektiği, herkesçe bilinen bir gerçek. Ancak bunun tam tersi de geçerlidir. Yani erkekler için de bir kadının espri anlayışı ve bunun kendi espri anlayışına benzerliği önemlidir.

   Espri anlayışına sahip bir erkek bir ilişki içerisinde sert ve soğuk karakterli bir kadınla büyük oranda anlaşamaz. Ayrıca iki taraftan biri sürekli şaka yapıyor ve esprinin dozunu kaçırıyorsa, bu onu ciddiyetsiz ve çocukça biri olarak gösterir.

   Bir çiftin benzer espri anlayışına sahip olmaları ve birlikte eğlenebilmeleri önemlidir. Ruh halinizi rahatlatır ve gerginliğinizi azaltır. Ayrıca uzunca bir vakit geçirdiğinizde, vaktin nasıl geçtiğini anlamazsınız.

Sevgi Dolu ve Şefkatli Olmak

   Bu maddenin ayrıca söylenmesi gerekmeyebilir. Çünkü yukarıda saydığımız maddelerden birkaçı zaten içerisinde sevgi dolu ve şefkatli olmayı barındırıyor. Ancak yine de bu maddeyi ayrı bir şekilde ifade etmemiz önemli.

   Sevgi, her insan için önemlidir. Bu, sadece sevdiğiniz insanla fiziksel temas halinde olmanızı gerektirmez. Bu bir his ve bağlantıyı sembolize eder.

   Söylemeye gerek yok ama, erkek nasıl kadınlardan hoşlanır sorusunun cevabının en başında sevgi dolu ve şefkatli olmak gelir. Çünkü bu özelliğin olmadığı hiçbir kadın, yukarıda sayılan özellikleri karakterinde barındıramaz.

Eğer sizden hoşlanıp hoşlanmadığını merak ettiğiniz bir erkek varsa, aşağıdaki linkten “Benden Hoşlanıyor mu?” testini çözebilirsiniz.

Benden Hoşlanıyor mu? Testi

Diğer Yazılarımıza da Göz Atın!

İlişkide Erkek Psikolojisi
Beden Dili 101: Sizden Hoşlandığını Gösteren 9 İşaret
Aşkın Belirtileri Nelerdir?

Bir cevap yazın