Erkekler Neden Aldatır? : Bilmeniz Gereken 6 Neden

erkekler neden aldatır, erkekler neden aldatırlar,

Yaygın inanış, erkeklerin kadınlardan daha çok aldattığı yönündedir. Ancak erkekler neden aldatır sorusunun cevabını kimse veremez. Bu yazımızda erkeklerin neden aldattığı konusunda size bazı fikirler vermeye çalışacağız.

   Erkekler Neden Aldatır? Bu cevaplaması oldukça zor bir soru.

   Sadakatsizlik, insanlık var olduğundan beri, tarihin bir parçası olmuştur. İnsanlık, yüzyıllardan beri birçok sadakatsizlik örneğine tanık olmuştur.

   Şuan içinde bulunduğumuz dijital çağ ise hiç olmadığı kadar sadakatsizliği teşvik eden bir çağ olmasıyla biliniyor.

   Peki bir erkeği aldatmaya ve sadakatsizliğe iten sebepler nelerdir? Aşağıda bir erkeği aldatmaya iten sebepleri maddeler halinde topladık;

Erkeğin Aldatmasının 6 Nedeni

1-) Erkek Beyni Kadın Beyninden Farklı Çalışır

erkekler neden aldatır, erkekler neden aldatırlar,

      Bu, kabullenilmesi zor bir durum olabilir. Çünkü bu durum, erkeklerin üzerlerinde fazla söz sahibi olamadıkları biyolojik bir nedene işaret ediyor. Erkek beyninin ilkel dürtüleri sadık kalmamaya ve aldatmaya güdülediğinde erkeğin iradesi ne kadar güçlü olursa olsun ortadan kalkabilir.

   Erkek beyninin cinsel dürtüleri yöneten kısmı karar alma mekanizmasından daha önce olgunlaştığı için her zaman baskın olarak kalır. Bu yüzden erkekler, cinsellik söz konusu olduğunda kadınlar gibi güçlü bir kontrol mekanizmasına sahip değillerdir.

   Özellikle genç erkeklerdeki cinsel dürtüler oldukça güçlüdür. Hormonları, eleştirel düşünmelerinin önüne geçer. Bu yüzden, kadınlar müstakbel eşlerini ararken, erkekler ilk sıraya cinsellik yaşamayı koyabilirler.

2-) Erkekler Aldatmayı Her Zaman Kötü Bir Şey Olarak Görmezler

   İnsanlar, ahlaki değerlerine bağlı olarak yaşarlar. Bu, hem kadın hem de erkek için geçerlidir. Böylece kendilerine göre neyin doğru neyin yanlış olduğu konusunda fikirleri ve prensipleri vardır. Bu prensipler doğrultusunda hareket ederler.

   Ancak bu fikir ve prensipler kimilerine göre mutlak kimilerine göre ise görecelidir. Bu yüzden bazı erkekler, aldatmayı kendilerine göre ahlakdışı olmadan yorumlayabilir ve bunu sadakatsizlikle bağdaştırmazlar. Böylece partnerlerini aldatmakta bir sakınca görmezler.

   Eğer erkek aldatmaya olan bakış açısını değiştirmezse, ileride partnerini aldatmakta bir sakınca görmeyecektir.

3-) Erkekler Bağlanmadan Seks Yapmaya Daha Açıklar

erkekler neden aldatır, erkekler neden aldatırlar,

   Günümüzde birçok erkek ve kadın birilerine bağlanmadan seks yapıyor. Ancak cinsiyete dayalı farklılıklar da var.

   Erkekler bağlanmadan seks yapma konusuna kadınlardan daha açık durumdalar ve birçoğu bunu aldatma ya da sadakatsizlik olarak görmüyor.

4-) “İlk Deneyim”i Yaşama Arzusu

   Alkol, erkeklerin aldatma ihtimalini arttıran bir araçtır. Ayrıca erkek hayatında hiç cinsel deneyim yaşamamışsa, alkol kullandığında bu dürtüleri açığa çıkar ve ilişkide olsa dahi önüne çıkabilecek kısa süreli bir kaçamak konusunda daha istekli olur.

   Özellikle genç erkekler ilk deneyimlerini yaşayarak hayatlarına renk katma ve erkekliklerini hissetme arzusunda olabilirler.

5-) İlişki Uzadıkça Aldatma Riski Artabilir

erkekler neden aldatır, erkekler neden aldatırlar,

   Bir ilişkide daha uzun zaman geçirdikçe ilişkinin temellerinin daha çok sağlamlaştığı düşünülür. Peki uzun ilişkilerin bir erkeği aldatmaya itebileceğini hiç düşündünüz mü?

   Uzun süreli ilişki ya da evliliklerde, kadının aldatma ihtimali düşerken erkeğinki yükselebilir.

6-) Evliliklerini ya da İlişkilerini Bitirmek İsterler

erkekler neden aldatır, erkekler neden aldatırlar,

   İlişkilerini bitirmek isteyen erkeklerin bu durumu partnerleriyle açık açık konuşacakları düşünülür. Ancak, her zaman böyle olmaz. Bazı erkekler düşüncelerini sözlerle değil, davranışlarla dışa vururlar. Bu davranışlardan biri de partnerlerini aldatmak olabilir.

   Özellikle evliliklerinde sürekli tartışma ve mutsuzluk yaşayan erkekler, evliliklerini bitirmeye ve onun öncesinde de partnerlerini aldatmaya daha çok eğilimlidir.

  Bu yazımızda erkekler neden aldatır konusunu inceledik ve bu durumun nedenleriyle ilgili bazı fikirler ortaya koyduk. Bu maddeleri okurken, herkesin ilişkisinin ve bu ilişkiyi oluşturan dinamiklerin biricik olduğunu unutmayın. Eğer partnerinizin sizi aldattığından şüpheleniyorsanız, öncelikle bundan emin. Bu aldatmanın arkasında burada yazanların dışında da birçok neden olabilir.

Bir cevap yazın