Eski Sevgiliyle Arkadaş Kalmak Mümkün mü?

eski sevgiliyle arkadaş kalmak, eski sevgilinin arkadaş kalmak istemesi,

Eski sevgiliyle arkadaş kalmak, özellikle sevgilisinden ayrılan birçok insanın kafasını kurcalayan bir sorundur. Eski sevgiliyle arkadaş kalmak, Avrupa ve Amerika gibi ülkelerde normal karşılanabilirken, ülkemizde çoğu insan için bir gurur meselesidir. Bu yüzden eski sevgilisiyle arkadaş kalmayı başarabilen insanların sayısı azdır.

   Bütün bunlara rağmen yine de eski sevgilinizle arkadaş kalmayı istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var;

Arkadaş Kalmaya Başlamadan Önce İletişiminize Ara Verin

   Öncelikle sevgililikten sonra arkadaş kalabilmeniz için, birbirinizle iyi bir şekilde ayrılmış olmanız gerekir. Ancak, her ne kadar iyi bir şekilde ayrılmış olsanız da arkadaşlığa geçiş için acele etmeyin. İletişiminize bir süre ara verin ve birbirinize toparlanmanız için gereken süreyi tanıyın. Bazı insanlar normalde çok iyi arkadaş olabilecekken, ayrılığın taze acısından dolayı fevri tepkiler vererek, daha sonra pişman olabilecekleri davranışlarda bulunabilirler.

   Bu ara verme süreci sadece yüz yüze olan iletişiminiz için değil, genel olarak iletişiminiz için geçerlidir. Yani, hiçbir şekilde yüz yüze görüşmemenin yanında, onu telefonla aramayın. Sosyal medya hesaplarında neler yaptığını ve Whatsapp’ta online olma durumunu kontrol etmeyi bırakın. Aksi takdirde, merakınız sizi onu sürekli görüşmeye davet etmek ya da ona kendinizi acındırmak gibi yanlış şeyler yapmaya zorlayabilir.

Duygusal Bağ Zamanla Azalabilir

   Eski sevgilinizle olan arkadaşlığınız, hayatınızı kötü yönde etkileyecek, sizi sürekli depresif bir hale sokacak, enerjinizi çalan bir arkadaşlık olmamalıdır. Eski sevgilinizle olan duygusal ve/veya cinsel bağınız, ilk başlarda sizi etkisi altında bırakabilir. Ancak bu duygusal bağın zamanla azabileceğini ve arkadaş olmanız konusunda size engel teşkil etmeyeceğini anlamanız gerekiyor.

  Öte yandan eski sevgilinizle arkadaş olduğunuz sürede herhangi bir yeni sevgili arayışı içine girmiyorsanız, ya da yeni sevgilinizi onunla tanıştırmaktan çekiniyorsanız, arkadaş kalma isteğinizi tekrar gözden geçirmeniz yararlı olabilir.

Eski Sevgiliniz En İyi Arkadaşınız Olabilir

   Eğer uzun vadede birbirinizin hayatında kalmaya niyetliyseniz, birbirinizin yeni sevgilileriyle, eşleriyle ve belki de çocuklarıyla tanışacağınızı unutmayın. Özellikle arkadaşlıktan sevgililiğe dönüşen bir ilişkiniz varsa, tekrar birbirinizin en iyi arkadaşı olabilirsiniz. Birbirinizi çok iyi tanıyor, karakterlerinizi, hobilerinizi ya da neleri sevmediğinizi çok iyi biliyorsunuz. Bu da iyi bir arkadaşlık için en büyük avantajınız olarak söylenebilir.

   Sonuç olarak, eski sevgiliyle arkadaş kalmak zordur. Çok iyi arkadaş olma ihtimalinizin yanı sıra, duygusal olarak yıkıma uğrayabileceğinizi de aklınızdan çıkarmayın. Eğer bu durumun sizi kötü etkilediğini ve duygusal olarak izole ettiğini düşünüyorsanız, eski sevgilinizle ipleri tamamen koparın ve ruhunuzu özgürleştirin.

Bir cevap yazın