Ev Yapımı Sivilce Maskesi Çeşitleri

sivilce, sivilce maskesi, sivilce maskesi evde, sivilce maskesi en etkili, sivilce maskesi yoğurt,

Hepimizin hayatımızın belirli dönemlerinde sivilceler ile yaptığı zorlu mücadele deneyimleri vardır. Hangi cinsiyet ya da yaşta olduğunuz fark etmeksizin, hatta bazen sivilce maskesi kullanmış olsanız bile sivilceler hala önemli bir cilt problemi olarak ortaya çıkabilir.

Sivilce Neden Çıkar?

  Cildinizde, yağ, bakteri, ölü cilt hücreleri veya kirle tıkanabilen gözenekler bulunur. Bu gözenekler tıkandığında, sivilceler veya siyah noktalar oluşabilir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, cildiniz bu durumdan sürekli olarak etkilenebilir.

   Sivilce, hayatı tehdit eden bir durum olmasa da, Türkiye’de ve Dünya’da oldukça yaygın bir cilt hastalığıdır. Şiddetli sivilceler, büyük acılara neden olabilir. Aynı zamanda psikolojik sıkıntılara da neden olabilir.

   Yüzünüzde görünen bir sivilce, kendinize olan saygınızı etkileyebilir. Zamanla yüzünüzde kalıcı izlere ve lekelere neden olabilir.

   Küçük akne problemlerini basit Benzoil Peroksit tarzı kremlerle çözebiliriz. Ancak sivilce ile ilgili sorun daha ciddiyse bu noktada imdadımıza sivilce maskesi yetişiyor. Bu yazıda işinize yarayabilecek birkaç ev yapımı sivilce maskesi paylaşacağız.

  1-)  Yeşil Çay ve Bal Sivilce Maskesi

sivilce, sivilce maskesi, sivilce maskesi evde, sivilce maskesi en etkili, sivilce maskesi yoğurt,

   Yeşil çay, olağanüstü bir antioksidan ve bal, doğal bir antibiyotiktir. Eğer sivilceleriniz cilt alerjisinden kaynaklanıyorsa, mutlaka denemeniz gereken bir sivilce maskesi çeşididir. Bu sadece sivilcelerinizin sönmesine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda yüzünüzü de daha pürüzsüz gösterecektir. Yeşil çayın harika antioksidanları, cildinizin rengini etkileyen toksinlerden kurtulmanıza yardım eder. Bu maske, düzgün ve kusursuz bir cilt isteyenler için harika bir seçimdir.

  2-)  Bal, Yoğurt ve Yulaf Ezmesi Sivilce Maskesi

sivilce, sivilce maskesi, sivilce maskesi evde, sivilce maskesi en etkili, sivilce maskesi yoğurt,

    Sivilcelerinizin sebebi, ölü cilt hücrelerinin birikmesinden, kuruluktan ve deri gözeneklerinizin tıkanmasından kaynaklanıyorsa, bu maskeyi kesinlikle kullanmalısınız. Bal, yoğurt ve yulaf ezmesi karışımı, cildinize yardımcı olmanın doğal bir yoludur.

    Yoğurt, doğal bir yumuşatıcı olarak işlev görürken, bir antibakteriyel madde olarak, asitler ve yağlar bakımından zengindir. Öte yandan, yulaf ezmesi cildinizi temizlemekte ve cildinizi tıkayan inatçı ölü deri hücrelerinden sizi kurtarmaktadır.

  3-)  Zerdeçal Sivilce Maskesi

sivilce, sivilce maskesi, sivilce maskesi evde, sivilce maskesi en etkili, sivilce maskesi yoğurt,

   Zerdeçal, birçok faydaya sahiptir. En büyük faydalarından biri ise sahip olduğu anti-enflamatur etkilerdir. Sivilceniz, düz kırmızı veya kaşıntılıysa, zerdeçal maskesi sizin için oldukça yardımcıdır. Aynı zamanda cilt içerisindeki toksinleri kaldırmak için anti-oksidan etkilere de sahiptir.

   Sivilce problemli cildiniz için doğru maske seçimi yapma konusunda, hazırladığımız seivilce maskesi listesinin size yardımcı olacağını umuyoruz. Yeni şeyler denemek ve cilt bakım rutininize yeni alışkanlıklar eklemek harika olsa da, cildinizdeki sivilcelerin nedenini ve hassasiyet gösterdiğiniz maddeleri öğrenmek için dermatoloğa gitmenizi tavsiye ederiz.

   Sivilcelerin çeşitli nedenleri vardır. Bu yüzden cildinize doğru sivilce maskesi uyguladığınızdan emin olmanız gerekir.

Bir cevap yazın