Hızlı Hamile Kalma Yöntemleri

hamile kalma yöntemleri, hamile kalma yöntemleri nelerdir,

Hamile kalmaya çalışırken, seks yapma amacınız eğlenmekten fazlasıdır. Hamile kalma şansınızı en üst düzeye çıkarmak için yatakta her şeyi doğru yapmak istersiniz. Hamile kalma yöntemleri garanti sağlamaz ancak sevişme zamanlamanız ve sıklığında yaptığınız değişiklikler başarı şansınızı arttırmanıza ve hızlı bir şekilde sonuç almanıza yardımcı olabilir.

Ne Zaman Seks Yapmalısınız?

   Hamile kalma yöntemleri için en uygun zaman, menstrüel takviminize göre en verimli zaman olacaktır. Bu da adet gününüzden 5 gün önceden başlayarak, adet gününüze kadar devam eden süreçtir. Hamile kalma şansınızın yüksek olduğu bu günlerde seks yapmak, normal zamana göre hamile kalma oranınızı yükseltecektir.

Hamile Kalmak İçin Hangi Pozisyonlar Uygulanmalıdır?

   Her erkek orgazm olduğunda milyonlarca sperm salgıladığından, yumurtlama dönemi boyunca karşı cinsten herhangi bir kişi korunmasızsa kolayca hamile kalabilir.

   Seks sırasında uygulanan pozisyonların hamile kalma oranını etkilediği kesin olarak kanıtlanmamıştır. Ancak, daha fazla spermin rahme ulaşması adına, bazı pozisyonların uygulanması daha doğru olabilir. Örneğin; misyoner ya da köpek stili gibi pozisyonlar, daha derin penetrasyona izin verir ve spermi rahim ağzına yaklaştırır.

    Spermlerin ulaşımını kolaylaştırmak için seksten sonra ayaklarınıza kaldırmanıza gerek yoktur. Ancak bir süre sırt üstü uzanmak faydalıdır. Bu sırada kalçanızın altına bir yastık da koyabilirsiniz.

Ne Sıklıkla Seks Yapmalısınız?

   Hamile kalma yöntemleri arasında, daha önce çok sık seks yapmanın sperm miktarını ve kalitesini azalttığını duymuş olabilirsiniz. Bu durum insandan insana değişiklik gösterse de yapılan bazı araştırmalar, spermlerin 2-3 günlük bir toparlanma döneminden sonra daha kaliteli hale geldiğini göstermiştir. Araştırmalar ayrıca, 2 günde 1 seks yapan çiftlerin daha yüksek oranda hamile kaldığını göstermiştir.

   Ayrıca yumurtlama dönemlerinizde her gün ya da günde birkaç kez seks yapmak, hamile kalma olasılığınızı arttıracaktır.

   Daha sık seks yapmaya çalışın ama bunun için kendinizi zorlamayın. Gereksiz stres yapmak, vücudunuzu ve hamile kalma şansınızı olumsuz olarak etkiler.

Hamile Kalma Yöntemleri İçin Diğer İpuçları

   Seks pratiklerinizi değiştirmek, hamile kalma olasılığınızı arttırmanın tek yolu değildir. İşte uygulayabileceğiniz diğer hamile kalma yöntemleri;

Orgazm Olun

  Bir erkek için orgazm, eşini hamile bırakmak için esastır. Bir kadın hamile kalmak için orgazm olmak zorunda olmasa da, orgazm olduğunda spermler daha kolay bir şekilde rahmine ulaşabilir.

Kilonuzu Kontrol Edin

   Çok kilolu ya da çok zayıf olmak, doğurganlığınızı düşürebilir. Bu yüzden dengeli beslenerek ideal kilonuzda kalmaya özen gösterin. Gerekirse bunun için profesyonel destek alabilirsiniz.

Sigara İçmeyin

   Sigara içmek kısırlık ve düşük yapma olasılığınızı arttırır ve sperm hareketliliğini azaltır. Bu yüzden hem kendiniz hem de doğacak bebeğiniz için sigarayı bırakın. Eğer sigarayı bırakma konusunda zorlanıyorsanız, sağlık kuruluşlarından destek alabilirsiniz.

Kafeini Sınırlayın

   Büyük miktarlarda –günde 5 bardaktan fazla- kahve içmek doğurganlığı azaltabilir.

   Yukarıda bahsedilen hamile kalma yöntemleri, garanti vaat etmez ve yalnızca size yardımcı yöntemlerdir. Size ve eşinize en uygun yöntemler doktor kontrolünde belirlenmelidir. Bu yüzden hamile kalma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, doktora başvurmanızda yarar vardır.

Bir cevap yazın