Manikür Nasıl Yapılır? Evde Manikür Yapmanın 10 Adımı

manikür nasıl yapılır, manikür nasıl yapılmalı, evde manikür nasıl yapılır

   İster bakımınıza dışarda para harcamak istemeyin, ister güzellik salonlarında beklemekten sıkılın, eğer manikür nasıl yapılır öğrenmek istiyor ve evde manikürünüzü kendiniz yapmak istiyorsanız, bu yazıda manikür hakkında öğrenebileceğiniz birçok şey mevcut. Evinizde manikür yaparken güzellik salonu kalitesinde sonuçlar almak için, aşağıdaki adımları izleyin;

1-) Parmaklarınızda Kalan Ojeleri Çıkarın

   Kollarınızı ve dirseklerinizi düz bir zemine yerleştirin. Daha sonra parmaklarınızda kalan ojeleri çıkarmanıza yardımcı olacak aseton ve ıslak mendilleri masanızın üstüne koyun. Her bir parmağınıza özenli bir şekilde oje çıkarma işlemini uygulayın. Bu işlem bittikten sonra ellerinizi yıkayın.

2-) Tırnaklarınızı Törpüleyin

   Tırnaklarınızı kare ya da yuvarlak biçimde tek bir yöne doğru törpüleyin. Tırnaklarınızda pürüzsüzlük oluşturmak için üst kısımlarını hafifçe ve dikkatli şekilde törpüleyin.

3-) Tırnak Etlerinizi Geriye İtin

   Tırnak etlerinizi yağ veya losyonla yumuşatın. Sonra ince ve steril bir çubuk yardımıyla hafifçe geriye doğru itin. Tırnak etleriniz, tırnaklarınızı bakterilerden korur ve yumuşak tutar. Bu yüzden onları kesmekten kaçının.

4-) Ellerinizi Temizleyin

   Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve ellerinizi nemli tutan fırçalar yardımıyla ellerinizi, bileklerinizi ve önkollarınızı temizleyin. Tırnak altını temizlemek için bir tırnak fırçası kullanın. Daha sonra ellerinizi yıkayın ve iyice kurulayın.

5-) Ellerinizi Nemlendirin

   Daha sonra ise kuru oje lekesi bulaşmasını önlemek için ellerinizi nemlendirin. Kendinize mini bir el masajı yapma fırsatı verin. Rahatlamak için sadece spa masajında olmanız gerekmez. Bu işlem için en kaliteli nemlendiricileri internetten araştırabilirsiniz. Daha sonra işlemi bitirin.

6-) Oje Baz Katını Uygulayın

   Tırnak dokusunu nemli tutmak ve pürüzsüzlüğü korumak için, ojeyi kat kat uygulayın. Uyguladığınız katlar arasında yaklaşık 2 dakika bekleyin.

7-) İlk Kat Renk Oje Uygulayın

   Şimdi işin eğlenceli kısmına geldik! Fırçayı tırnağınızın ucundan köşelere kadar indirdiğinizden emin olarak, yeni tonunuzun ilk katını tırnağınıza uygulayın. Bu ilk kattaki uygulamanın başarısı ikinci katta uygulanan ojenin görüntü kalitesini önemli derece etkileyecektir.

😎 İkinci Kat Renk Oje Uygulayın

   İlk katı uyguladıktan ve yaklaşık 2 dakika bekledikten sonra, ikini kat ojeyi uygulayın. Şeffaf bir görünüm için tam olarak tırnaklarınızı örten üçüncü bir kat gerekebilir.

9-) Son Kat Olarak Tırnak Cilasını Uygulayın

   Sın kat manikürün parçalanmasını önler ve tırnaklara parlaklık katar. En küçük çentikleri bile önlemek için son kat olarak tırnaklarınız mutlaka tırnak cilasını uygulayın.

10-) Pürüzlü Kenarları Temizleyin ve Tırnaklarınızın Kurumasını Bekleyin

   Tırnak cilası fırçanızın ucuna, asetona batırılmış bir parça makyaj pamuğu sararak, tırnaklarınız kenarlarındaki hatalı ya da pürüzlü yerleri dikkatlice temizleyin. Bu işlemden sonra, tırnaklarınızın 5 dakika kurumasını sağlayın. İşte mükemmel tırnaklarınız hazır.

   Bu yazımızda, manikür nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Eğer daha detaylı bilgi istiyorsanız, kuaförünüze ya da bu konuda deneyimli arkadaşlarınıza danışabilirsiniz 😊

Bir cevap yazın