Uzak Mesafe İlişkisi Yaşayanlar İçin İpuçları

uzak mesafe ilişkisi, uzun mesafe ilişkisi, uzak mesafe ilişkisi yaşayanlara tavsiyeler, uzak mesafe ilişkisinde cinsellik, uzak mesafe ilişkisi hediye, uzak mesafe ilişkisini ayakta tutmak, uzun mesafe ilişkisi yürür mü,

Birçok insan uzak mesafe ilişkisi yaşamanın sağlıklı bir ilişki çeşidi olmadığını düşünür. Uzun mesafe ilişkisi yaşamaya çalıştığınız zaman, aileniz ve arkadaşlarınız tarafından size yapılan olumsuz telkinlerle bundan vazgeçmeniz istenir.

   Kimse uzak mesafe ilişkisi yaşamanın kolay olacağını söyleyemez. Partnerinizle aranızda bulunan uzun mesafeler, bil ilişkide olması gereken birçok şeyi elde edilemez hale getirir. Zaman zaman işler karmaşık bir hale gelebilir. Üzgün ve yalnız kalabilirsiniz.

   Öte yandan uzak mesafe ilişkisi aynı zamanda ilişkiniz için basit görünen şeyleri çok tatlı bir hale getirir. Partnerinizin elini tutabilmek, onunla aynı masada yemek yiyebilmek, birlikte yürüyebilmek gibi normal bir ilişkide rutin haline gelebilecek eylemler, uzun mesafe ilişkisinde çok daha fazlasını ifade eder.

   Uzak mesafe ilişkileri zor olabilir ama onların da kendi içlerinde sürprizleri var. İşte mesafelere rağmen aşkınızı güçlü ve canlı tutmanız içim ipuçları;

1-) Aşırı İletişimden Kaçının

   Birbirinize karşı aşırı yapışkan bir tutum takınmak, akıllıca olmaz. Uzak mesafeden ilişkinizi sürdürmek için, günün 12 saati iletişim kurmanıza gerek yok. Birçok çift, daha çok görüşerek aralarındaki uzun mesafeleri telafi etmeleri gerektiğini düşünür. Bu, doğru olmamakla birlikte ilişkinizin kötüye gitmesine ve birbirinizden sıkılmanıza neden olabilir.

   Unutmayın az aslında çoktur. Önemli olan her saniye iletişimde kalmanız değil, doğru zamanda ve doğru yerde iletişime geçmektir.

2-) Mesafeleri Bir Fırsat Olarak Görün

   İkiniz de aranızdaki uzak mesafeleri ilişkiniz için bir yolculuk olarak görün. Birbirinize olan aşkınızın sınanması gibi. Mesafelerin sizi ayırdığını düşünmek yerine ilişkinizi güçlendirdiğini düşünün.

3-) Beklentilerinizi Yönetmek İçin Bazı Temel Kurallar Belirleyin

   Yaşadığınız uzak mesafe ilişkisi sırasında, ikinizin de karşı taraftan beklentileriniz hakkında net olmanız gerekir. Bazı temel kurallar belirleyin. Böylece birbirinizin yapacakları birbirinize sürpriz olmaz.

4-) Düzenli ve Yaratıcı İletişim Kurmaya Çalışın

  Hergün birbirinize “Günaydın” ve “İyi Geceler” mesajları atmayı unutmayın. Bunu bir zorunluluk olarak düşünebilirsiniz. Bunun ötesinde tekdüze konuşmalar ve sürekli olarak aşk sözlükleri yerine, partnerinize güncel olaylardan ve kendi hayatınızda olan bitenden bahsedin.

   Bununla birlikte sadece yazı metni ile mesajlaşmak zorunda değilsiniz. Multimedyanın gücünden yararlanın. Resimler, ses kayıtları ve kısa videolar gönderin. Böylelikle hem aranızdaki iletişim için çaba sarf etmiş olacak hem de onu daha gerçek kılacaksınız.

5-) Bazen Birbirinizle Erotik Konuşmalar Yapın

   Cinsel çekim, hiç şüphesiz çiftler arasındaki en önemli şeylerden biridir. Cinsel çekim, her iki tarafın da birbirinden ayrılmasını engelleyen bir mıknatıs gibidir. Seks sadece biyolojik değil aynı zamanda duygusal bir ihtiyaçtır.

   Bu yüzden bazen birbirinize baştan çıkarıcı ve erotik içerikli mesajlar göndererek aranızdaki cinsel çekimi canlı tutmalısınız.

6-) Hassas Konulardan Kaçının

   Eğer kulübe gitmek ya da geç saatlere kadar arkadaş grubunuzla içmek, partnerinizin hoşuna gitmeyecekse, o zaman bu gibi hassas konulardan uzak durun. Partnerinizin size olan güveninin sarsılmamasına özen gösterin.

7-) Birlikte Aynı Şeyleri Yapın

   Birlikte online bir oyun oynayın. Ya da bir film ya da belgeseli aynı anda seyredin. Video ile görüşürken birlikte bir şarkı söyleyin. Yapacağınız şeyin yaratıcı olmasına ve ikinizi de mutlu etmesine dikkat edin.

   Birbirinize kitap, film ya da dizi önerin. Bu şekilde aynı şeyleri yaparak, birbirinize uzaktayken konuşacak birçok ortak konunuz olacaktır.

😎 Birbirinizi Ziyaret Edin

   Ziyaretler, her uzun mesafe ilişkisinin en önemli özelliğidir.

   Bekleme ve özleme dönemlerinden sonra, sonunda diğer ilişkiler için sıradan olan, yüzyüze görüşme, el ele tutuşma, göz göze gelme gibi davranışları daha derin ve tutkulu yaşarsınız.

9-) Ortak Bir Amacınız Olsun

“Bu ilişkiden beklentimiz ne?”, “Ne kadar süre ayrı kalacağız?”, “Gelecek hakkında ne düşünüyorsun?” gibi sorular, iki tarafın da birbirine sorması gereken sorulardır.

    Gerçek şu ki, hiçbir çift sonsuza kadar uzak mesafe ilişkisi yaşayamaz. Bir noktada mutlaka birleşmeleri ve aynı yere yerleşmeleri gerekir.

   Öyleyse birbirinizle bir plan yapın. Bir zaman çizelgesi üzerinde ayrı kalacağınız zamanları işaretleyin ve son olarak nihai buluşma zamanınızı belirleyin.

  İkinizin de ortak hedeflere ve amaçlara sahip olması önemlidir. Böylece, aynı yerde ya da zaman diliminde yaşamıyor olsanız bile ilerisi için planlarınızın ortak olması sizi bir arada durmak için motive edecektir.

10-) Yalnız Olduğunuz Zamanları Ailenize ya da Arkadaşlarınıza Ayırın

   Yalnız olmayı seçmediğiniz sürece yalnız kalmazsınız. Hayatınızın bütün odak noktası partneriniz olmak zorunda değil. Hala arkadaşlarınız ve aileniz yanında. Partnerinizle ayrı olduğununuz sürede, onlara ve kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin. Spor salonuna gidin ya da bir hobi edinin. Partneriniz olmadan da yapabileceğiniz birşeyler bulabilirsiniz.

11-) Birbirinize Karşı Dürüst Olun

   Ne olursa olsun, korku, kıskançlık, güven, ilgisizlik gibi duygularınız hakkında birbirinizle konuşun. İletişimsizlik, çağımızın en büyük problemi değil mi? Eğer partnerinizden bir şey gizlemeye çalışırsanız, bu gizlediğiniz şey, er ya da geç açığa çıkacaktır.

   Herşeyi kendi başınıza halletmeye çalışmayın. Birbirinize karşı açık ve dürüst olun. Gerektiğinde partnerinizin size yardımcı ve destek olmasına izin verin. Unutmayın ki aranızdaki sorunları en başta çözmek, daha sonra büyümüş olan bir sorunu çözmekten daha iyi olacaktır.

12-) Birbirinizin Programını Bilin

   Partnerinizin meşgul ve serbest olacağı zamanları bilmek, ilişkiniz için faydalı olacaktır. Böylece siz de kendi işlerinizi hallederken, doğru zamanda onunla iletişime geçebilirsiniz. Bir iş toplantısının ortasında ya da araba kullanırken onu rahatsız etmek istemezsiniz. Bu yüzden birbirinizin programını bilerek hareket etmelisiniz.

13-) Birbirinizin Sosyal Medya Faaliyetlerini Takip Edin

   Birbirinizin sosyal medya platformlarındaki fotoğraflarını beğenin. Birbirinizle etkileşime geçin. Sosyal medyada dahi olsa partnerinizi umursadığınızı ona gösterin.

14-) Birbirinizi Hatırlatacak Hediyeler Alın

   Hatıralar güçlüdür. Küçük bir yüzük, anahtarlık ya da parfüm gibi hediyeler almak, zamanı geldiğinde birbirinizi hatırlatacaktır. Genelde günlük yaşamda görmezden geldiğimiz bu küçük detaylar, partnerimizin hediyesi olduğunda daha çok anlam kazanacaktır.

15-) İyi Bir Mesajlaşma Uygulaması Edinin

   Bu madde son derece önemlidir. Çünkü mesajlaşma, birbirinizin sahip olduğu en sık ve en yaygın iletişim şeklidir. Telefonlarınızda sözcükler ve emojilerin ötesinde etkileşime izin veren iyi bir mesajlaşma uygulamasına ihtiyacınız var.

16-) Birbirinizle Eski Yöntemlerle İletişim Kurun

   Birbirinize kartpostallar ve elle yazılmış aşk mektupları gönderin. Eğer bir erkekseniz, özel günlerde göndermeniz gereken çiçekleri unutmayın.

   Yaratıcılığınıza güveniyorsanız kendi el emeği hediyenizi gönderebilirsiniz. Ya da internet üzerinde biraz araştırma yaparak, partnerinizin hoşuna gideceğini düşündüğünüz bir hediye bularak ona gönderebilirsiniz.

17-) Pozitif Olun

   Uzun mesafe ilişkinizi ayakta tutmak için, ona her zaman pozitif enerji vermeniz gerekir. Evet bekleyiş ve özlem bazen acı verici olabilir ya da bazen yalnız hissedebilirsiniz. Ancak sonunda sizi bekleyen büyük ödülü yani kavuşma anını düşünerek pozitif olmaya çalışmalısınız.

18-) Müsait Olduğunuz Zamanlarda Video Görüşmesi Yapın

   Uzak mesafe ilişkisi yaşadığınız partnerinizle yaptığınız video görüşmelerinde birbirinizi görmek ve sesinizi duymak size iyi hissettirecektir. Hatta bazen bazı sorunları bile yapacağınız bir video görüşmesi ile çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın