Yaz Aşkı Bulma Rehberi

Mevsimlerin en sevileni yaz mevsiminin gelmesiyle içimizin kıpır kıpır olduğu günlerdeyiz. Yaz aylarında sadece kışlıkları değil depresif duygularımızı da gardroba koyuyoruz. Belki de en mutlu olduğumuz zamanlarda bir yaz aşkı bulmak hiç fena olmazdı 😊

Peki duygularımızın tavan yaptığı, yerimizde duramadığımız bu yaz günleri aşk olmadan geçer mi?

Genelde geçici olarak bilinen yaz aşkı, kişilere bağlı olarak bazen ömürlük de olabilir. Yine de geleceği düşünüp kaygılanmak yerine anın tadını çıkartarak yeni aşklara yelken açmakta fayda var.

Bu yazıyı okumadan önce aşağıdaki linkten “İlişkide Erkek Psikolojisi” yazımızı okuyarak, erkeklerin ilişkilerde nasıl davrandığı ve düşündüğü hakkında fikir edinebilirsiniz.

İlişkide Erkek Psikolojisi

İşte aradığınız aşkı bulmak için yapmanız gerekenleri maddeler halinde sıraladık;

Yaz Aşkı İçin Rutininizi Kırın

Oturduğunuz yerden ya da günlük rutininiz içinde muhtemel bir yaz aşkı bulmayı beklemek pekte mantıklı değil. Unutmayın ki aynı şeyleri yaptıkça aynı sonuçları almaya ve yalnız kalmaya devam edeceksiniz. Bu yüzden işten eve-evden işe şeklindeki rutininizi kırın. Bunun için bazen arkadaşlarınızla buluşabilir ya da spor salonuna giderek hem sağlıklı hem de sosyal bir aktivite yapmış olursunuz. Muhtemel yaz aşkınızın arkadaşlarınızla birlikte gittiğiniz kafede ya da spor salonunda olmadığını kim bilebilir?

Doğru Zamanda Doğru Yerde Olun

Yaz aşkınızı bulmak için doğru zamanda doğru yerde olmanız çok önemli. Genelde yazın insanların daha fazla tercih ettiği; kafe, plaj, sahil, spor salonu gibi mekanlarda bir yaz aşkı bulma ihtimaliniz daha yüksek. Bu yüzden hafta içi akşamları bir kafeyi ya da spor salonunu tercih ederken haftasonu ise sahil, plaj gibi yerlere gitmeyi ya da kamp gibi aktivitelere katılmayı tercih edebilirsiniz.

Çevrenize Alıcı Gözle Bakın

Yaz aşkınızı bulmak için filmlerdeki gibi olağanüstü ya da romantik-komedi tadında olaylar olmasını beklemeyin. Çoğu zaman beklediğiniz fırsatları aslında siz göremiyorsunuz. Bu yüzden bundan sonra çevrenize karşı daha dikkatli olun ve bulunduğunuz ortamdakilere alıcı gözle bakın. Kim bilir belki kitapçıdaki şu çocuk da sizden hoşlanmıştır?

Her Zaman Güler Yüzlü Olun

İnsanlarla kurduğunuz gerek duygusal gerekse arkadaşlık ilişkilerinde güler yüzlü olmanız çok önemlidir. Güler yüzlü bir insan olmak aynı zamanda sosyal bir insan olduğunuzun göstergesidir. Kötü hissettiğiniz zamanlarda bile gülümsemeniz moralinizi yükseltir.

Öte yandan yaz aşkınızın ne zaman karşınıza çıkacağını bilemezsiniz. Bu yüzden siz siz olun yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmeyin.

İyi Bir Gözlemci Olun

Çevrenize karşı iyi bir gözlemci olmak ve insanların beden dilini okumak sizi diğer rakiplerinizin önüne geçirecektir. Aynı zamanda karşı tarafın ne hissettiğini hareketlerinden anlayabilmeniz, onda aklını okuyormuşsunuz etkisi yaratır ve bu yüzden de etkileyicidir.

Eğer daha önce bu konuda herhangi bir deneyiminiz yoksa üzülmeyin! Biraz pratik yaparak gözlem ve beden dili konusunda ustalaşabilirsiniz.  

Cesur Olun, Konuşmayı Siz Başlatın

Ataerkil toplum yapısının bir gereği olarak, konuşmayı başlatanın erkek olması gerektiğine inanarak yetiştik. Ancak bazen fırsatlar size gelmez, sizin onları uzanıp almanız gerekir. Bu yüzden de cesur olun ve beğendiğiniz kişiyle sohbet başlatmak için bir bahane bularak ona yaklaşın. Güler yüzlü bir “Merhaba” her şeyi başlatan bir anahtar olacaktır.

Espriler Yapın

Yeni tanıştığınız insanlarla yaşayabileceğiniz olası sohbetin tıkanması durumlarından espriler yaparak kurtulabilirsiniz. İnsanlar yeni tanıdıkları birine karşı genelde gergin ve ketum olurlar. Kurulacak kısa cümlelerle sohbetiniz çok geçmeden tıkanacaktır. Bunun yerine espriler yaparak onları rahatlatabilir ve böylelikle kendileriyle ilgili daha fazla şey anlatmaları için teşvik edebilirsiniz.

Sonraki Görüşme İçin Israrcı Olmayın

İlk buluşmanız mükemmel geçti. Birlikte güldünüz, eğlendiniz. Aranızda bir sinerji olduğunu hissettiniz. Bütün bunlar ikinci görüşmeyi planlamak için yeterli sebepler gibi dursa da temkinli olun ve ikinci görüşme için ısrarcı olmayın. Unutmayın ki ilk görüşmenin kapısını ona karşı cesur davranarak siz araladınız. Bu yüzden bırakın ikinci görüşme teklifi karşı taraftan gelsin. İkinci görüşme için ısrarcı olmanız karşı tarafı sizden soğutacağı gibi bütün emeklerinizin de çöpe gitmesine neden olacaktır.

Duygularınız Karşılıklı mı?

İlk görüşmeden sonra iletişimde kalmak için muhtemel bir telefon alışverişi olacaktır. Telefonda konuşurken ya da mesajlaşırken ona karşı hislerinizden bahsetmek konusunda aceleci olmayın. Bundan önce hislerinizin karşılıklı olduğundan emin olmalısınız. Belki de karşı taraf duygularını söyleme konusunda sizden önce davranır?

Hemen Güvenmeyin, Sırlarınızı Anlatmayın

Her ne kadar yoğun duygular hissetseniz de karşınızdaki insanın henüz tanıdığınız bir insan olduğunu ve ona hemen güvenemeyeceğinizi unutmayın. Bu yüzden de bütün sırlarınızı ona anlatmayın. Her adımınızda temkinli olmayı unutmayın.

Bir cevap yazın